ІІІ-й Всеукраїнській з’їзд споживачів фінансових послуг

ІІІ-й Всеукраїнській з’їзд споживачів фінансових послуг

Резолюція з’їзду
У середу, 05 вересня 2012 року, в приміщенні Національної опери України (м. Київ) пройшов III Всеукраїнський з’їзд споживачів фінансових послуг. Захід відбувся за підтримки Української асоціації антиколекторів та правозахисників, ВО «Ваша надія», ВГО «Комітет виборців Україні – споживачів фінансових послуг», ВО «Асоціація захисту прав вкладників».

Участь у з’їзді взяли понад 300 представників від 100 громадських об’єднань України, що згуртовують споживачів фінансових послуг.

З’їзду передувала акція протесту, в ході якої більш ніж дві сотні обманутих позичальників та вкладників банків та кредитних спілок в черговий раз нагадали державі про своє існування та намагалися донести до представників влади необхідність прийняття законів, захищаючих права цієї групи населення. Крім того, протестуючи звернулися до учасників та гостів III Всеукраїнського з’їзду споживачів фінансових послуг із проханням достукатися до Президента України щодо негайної розробки таких законів та подання їх у Парламент у позачерговому порядку. Так, активістами висувалися вимоги щодо заборони рекламування комерційними банками та кредитними спілками продуктів із зазначенням можливих дивідендів для клієнтів таких установ, заборони банкам використовувати гроші вкладників без отримання від них письмової згоди, розробки механізму захисту коштів на випадок ліквідації комерційного банку, та виплати коштів вкладникам ряду кредитних спілок.

По закінченню акції протесту почалася основна пленарна частина з’їзду, протягом якої делегатами була розглянута та прийнята резолюція щодо подальших дій, спрямованих на захист прав споживачів фінансових послуг. Делегати від громадських організацій підписали звернення до Президента України, в якому окремо наголошується на необхідності боротьби з свавіллям банків, бездіяльністю судів та правоохоронних органів. Далі учасникам з’їзду були представлені передвиборчі програми кандидатів в народні депутати України, які основними цілями  ставлять зміну ситуації з проблемними вкладами та позиками на краще. Українська асоціація антиколекторів та правозахисників, ВО «Ваша надія» та ВОО «Комітет виборців Україні – споживачів фінансових послуг», від яких в ВРУ балотуються одразу три депутати – бізнесмен Сергій Пачковський, ( 221 округ),  адвокат Олександр Луговець, (222 округ), правозахисник Федір Олексюк (223 виборчий округ), розповіли про свої досягнення на ниві боротьби за права клієнтів фінансових установ, а також представили свої ініціативи. Одна з них – створення за ініціативою та під патронатом Пачковського та Луговця всеукраїнської мережі коворкінг-центрів ВГО «Комітет виборців Україні – споживачів фінансових послуг», на базі яких діють громадські приймальні кандидатів від КВУСФП, яких доречи вже більше 140. Представники згаданих об’єднань також висловили подяку Сергію Пачковському за надання центральному штабу ВГО «Комітет виборців Україні – споживачів фінансових послуг» двохповерхового офісу в центрі Києва, до якого прикомандировані 10 спеціалізованих юристів, що з 2006 року займаються кредитними справами українців.

Делегати з’їзду підтримали висунення у Народні депутати України по мажоритарних округах тих, хто прагне захищати інтереси простих людей.  В прийнятій за підсумками заходу резолюції зазначається: «Разом з владою ми зупинимо свавілля шахраїв і махінаторів, метою яких є позбавлення громадян  їхніх осель, права на гідне існування в своїй країні, створення соціальної напруги в суспільстві».