Федір Олексюк: Під 0%-кредитом супермаркети насправді приховують кредит під 130%

Федір Олексюк: Під 0%-кредитом супермаркети насправді приховують кредит під 130%

Популярна в Україні послуга, коли оформити кредит на придбання різних товарів можна в тому ж магазині під 0% — насправді лохотрон.

Про це під час прес-конференції в Івано-Франківську повідомив Федір Олексюк, голова Координаційної ради антиколекторів та правозахисників України «Наша надія», інформує Фіртка з посиланням на ГК.

Справжня відсоткова ставка, за якою українцям видають так звані нульові кредити у спермаркетах, магазинх електроніки тощо – 130%, наголошує Федір Олексюк. Першою причиною цього, по-суті, шахрайства, є кредитний дефолт.

«В усіх країнах світу, коли людина бере кредит, в тій відсотковій ставці закладається наперед ризик, що з 10 людей 1 людина кредит не поверне. Цих 10% — це кредитний дефолт. «Приватбанк» та інші українські банки, які видають споживчі кредити, закладають кредитний дфеолт 70%. Тобто з 10 осіб, які взяли кредити, вони рахують, що лише троє повернуть і банк не буде мати збитків», — пояснює правозахисник.

По-друге, в жодній країні світу, за винятком Росії та пострадянських країн не має такого поняття, як комісія та обовязкове страхування при кредитуванні, каже Федір Олексюк.

«Якщо порахувати ті комісії, які беруться на початку, або які беруться щомісячно, штрафні санкції, які забиті, страхуваня самого майна чи позичальника; якщо врахувати так звані «акції» – коли телевізор коштує 10 тисяч гривень, завтра ставлять 15 тисяч, після завтра 12 тисяч і пишуть – «акція», то реальна відсоткова ставка кредиту складає 130%».