Закарпатцям порадили переводити кошти у дорогоцінні метали

Закарпатцям порадили переводити кошти у дорогоцінні метали

Судячи з аналізу процесів, котрі відбуваються на фінансових ринках, новий етап кризи «не за горами». Ситуація в світовій економіці і в США набагато гірша, ніж була в 30-ті роки під час відомої «великої депресії». Про це у прес-центрі «Закарпаття» розповів голова координаційної ради Асоціації антиколекторів та правозахисників України «Ваша Надія» Федір Олексюк.
«Дехто лякає 21 грудня 2012 року, хтось каже про катаклізми то політичного, то кліматичного характеру. Та з усіх «страшилок» реально має підгрунтя глобальна економічна криза, яка дійсно може почати прогресувати уже з грудня цього року. Проблеми США, які сьогодні вже ніхто не приховує, звичайно, вдарять по економіці всього світу. Експерти з Євросоюзу зазначили, що 2008 році криза найбільше вдарила по Україні. А ця, до гадалки не ходи, вдарить іще більше. Бо то лише була репетиція. Іде валютна спекуляція. Як в моменти тієї кризи, так і тепер, все починається з підняття долара», – сказав він. За словами фахівця, співвідношення долара до гривні повинно бути на рівні 4,6 і 4,8, а не 8, як зараз. Більше того, Федір Олексюк прогнозує, що незабаром долар зросте до 15 гривень. Таке явище фахівець назвав «лохотроном» і наголосив, що незабаром долар США взагалі вийде з обігу, поступившись місцем «амеро», нібито віддрукованим ще 4 роки тому.

Федір Олексюк закликав закарпатців не панікувати та не «прив’язувати своє життя до долара». За його словами, зберігати треба або в різних валютах, або в дорогоцінних металах, непогано вкладати в нерухомість або витрачати на ті товари, які потрібні, бо «завтра вони будуть коштувати дорожче у 10 разів». А от вкладати кошти у депозити – небезпечно. Як повідомив Федір Олексюк, багато банків уже припинили їх видачу. «Сьогодні є приблизно 200 банків, які ведуть нечесну підприємницьку діяльність. Якщо банки наліво-направо роздають кредити, значить, буде велике неповернення, а тому це ризик для вкладників. Більш-менш безпечними для вкладників є державні структури та іноземні компанії «з іменем», – розповів правозахисник.