Історія однієї одеської будівельної афери

Історія однієї одеської будівельної афери

Будівельна компанія «ОДЕК Девелопмент» вирішила «ощасливити» багатостраждальних інвесторів в Одесі ЖК «Золотий Берег» і добудувати за кілька років три будинки на 16 ст.Б.Фонтана, які повинні були бути здані в експлуатацію ще в далекому 2007 будівельною компанією «Прогрес Буд »на чолі з Селезньовим А.М.

Так що — радіти і готувати шампанське до новосілля? Ага. Тільки обережно — щоб бульбашки не лопнули в голові, на зразок мильних, і не зробили інвесторської голівці «бо-бо».

Звідки такі побоювання? Судіть самі.

Загальні збори інвесторів було призначено на 31 липня в ДК «Політех». Умовою для присутності була наявність паспорта та копії інвестиційного договору.

Змучені роками очікувань власного житла за власні гроші, «діти Селезньова» кинулися за своїм можливим вистражданим щастям, утворивши чергу ще при вході.

Компанія «ОДЕК» дуже серйозно поставилася до майбутнього дійства: в холі була виставлена ​​охорона, десять співробітниць уважно звіряли паспортні дані приходять з наявними загальними списками.

У залі на сцені, для більшої солідності, за двома п’ятиметровими столами, сиділи одекомовскіе «чесноти» — менеджеровий колір на чолі з шефом Невзорова. Перед кожним з них знаходився персональний ноутбук, в який з розумним і зосередженим виглядом дивилися протягом усієї вистави юристи, рекламщики, будівельники.

Далі все покотилося по ретельно вивіреному і прорепетирувати сценарієм, який мав одну -єдиний мету: переконати інвесторів ЖК «Золотий Берег» в тому, що ні вони, ні їхні недобудований об’єкт на березі Чорного моря, нікому на світі, окрім «доброю» компанії «ОДЕК не потрібен. Ну а після такого переконання, взяти їх «тепленькими».

Показувалися численні діаграми, здатні звести з розуму і дипломованих математиків, проговорювалися різні на перший погляд, варіанти добудови будинків, цифри дебітів — кредитів, дефіцитів.
Вихоплені з контексту фотографії зруйнованих стін і колон доповнювали загальну картину.

Про все це професійно, з милою переконаністю психіатра в роботі з хворими, вкладав у розвісили від майбутніх «нью -Васюков» вуха інвесторів, пан Невзоров.

І в результаті сталося те, що й мало статися: після трьох годин «обробки» в задушливому залі і, вже ліниво і тупо сприймаючи «лектора — міжнародника», інвестори, під’юджували підсадними агентами ще одних сучасних чудо -будівельників, як стадо баранів кинулися в каламутну воду їхніх обіцянок і проголосували числом в 205 чоловік від загальної кількості в 600, за залучення «Одекома» до безальтернативній добудові ЖК «Золотий Берег».

Ну, начебто — ось воно, щастя! Але. І не одне.

А тепер по порядку.

Навіщо компанії «ОДЕК» збитковий, як вони кажуть, об’єкт? Всього лише, виявляється, для того, щоб заробити на ньому П’ЯТЬ МІЛЬЙОНІВ доларів США, чого і не приховував у своїй промові її керівник.

А за рахунок чого ж прибуток, якщо об’єкт збитковий? Так, правильно -за рахунок все тих же лохів-інвестори, яких вже одного разу «розвів на бабки» Селезньов.

Тобто люди, що сплатили майже десять років тому повністю свої, так і не отримані від «Прогрес-Строй» квартири, сьогодні мають доплатити за кожен квадратний метр по 74 долара і до того ж по 18 000 грн. за кожен приліплений в майбутньому умілими будівельниками ще метр.

У цифрах це виглядає приблизно так: за однокімнатну квартиру в 60 кв.м доведеться заплатити 5 000 — 10 000 дол.США або 200 000 — 250 000 грн., За двокімнатну — 8 000 — 15 000 дол. США або 250 000 — 350 000 грн.

За минуле десятиліття люди, як це буває в житті, постаріли. І якщо десять років тому вони ще могли заробляти певні суми, то сьогодні третина інвесторів — пенсіонери і просто фізично не можуть доплатити такі гроші.

На запитання однієї літньої жінки: «- А якщо я не зможу сплатити додатковий внесок?», Невзоров просто і ясно відповів: «- Тоді ви не отримаєте своє житло!». Ось так.

Подальший шлях після такого зібрання, спрямований на процвітання компанії «ОДЕК» буде наступним і схожим, як дві краплі води на пройдений ними ж в комплексі «Гагарін Плаза -1»: у нездатних заплатити ці величезні суми попросту будуть відбирати квартири, а гроші за них повертати за заниженим в два-три рази курсом.

На запитання «- А чому Селезньов не несе ніякої відповідальності, адже він же вкрав наші десятки мільйонів доларів?», Відповідь була риторичне, в класичному стилі «- Ми не знаємо ніякого Селезньова!».

Але лукавлять одекомовци, ох як лукавлять! Другий об’єкт «Прогресс- Будуючи» якимось містичним чином «падає» в руки цим хлопцям разом з документами, хоча до цього нікому, в тому числі і слідчим, провідним кримінальну справу проти Селезньова, не вдавалося отримати всі папери.

У представлених Невзорова діаграмах майстерно виведені цифри особливо статтях «витрати». Ну, наприклад, у графі «реклама» сума вказана в 1 млн. 650 тис. Дол. США. А адже, як переконливо доводив нам керівник «Одекома», у всьому комплексі квартир залишилося у продажу всього близько трьохсот. І ось, для продажу трьохсот з тисячі квартир, потрібно на рекламу якихось паршивих півтора мільйона доларів.

В Україні відбулася революція, бандити на чолі з Януковичем вкрали мільярди, йде війна, гинуть люди, є інвестори і воїни та волонтери, патріоти, курс долара виріс у п’ять разів, близько половини інвесторів ще і є позичальниками банків, платять їм всі ці роки за «будівельний повітря» …

Людей, які свого часу інвестували у вітчизняний будівельний бізнес, практично змушують сьогодні просто «витягнути ноги» і знову, з
перервою в десять років, почати платити, платити, платити, рятуючи свої інвестиції і в теж час рятуючи та інвестиційну привабливість
Одеси — адже добудований коли-небудь ЖК «Золотий Берег», безсумнівно
прикрасить Великий Фонтан.

А де ж міська влада на чолі з мером Трухановим? Де ж губернатор Саакашвілі, що бореться за імпортних інвесторів?

Селезньов отримав все, що хотів. Змінив вивіску, але не змінив рід
діяльності та характер злодія.

Банки отримали у вигляді відсотків та іншого всі раніше видані і з величезними порушеннями так звані валютні кредити і тепер спокійно чекають швидкого падіння прямо в руки «дозрілих» квартир
знесилених інвесторів-позичальників.

Компанія «ОДЕК» у перспективі отримає гарантований прибуток більш
десяти мільйонів доларів США та імідж успішної та креативною.

А інвестори, з яких, як каже Саакашвілі, потрібно «пил здувати», виявляться лежачими в цій пилу і ще раз наостанок, піднатужившись, створять Селезньова, банкам, одекомам безбідне життя. Ті ж з них, хто доживе до своїх квартир — будуть виходити на берег моря і, не вірячи своєму щастю, будуть дивитися на біліють у горизонту вітрило і запитувати себе: — А що це було?

Увечері я повертався після зборів додому. Світло в апартаментах Селезньова горів яскраво і весело. І я ніби побачив на власні очі, як він, сидячи в
зручному м’якому кріслі біля телевізора тихо посміхається своїм думкам і розтяжні каже: — Дебі-і-і-і-ли!

Володимир Дроздовський

P.S. ЖК «Золотий Берег» в Одесі замислювався як один з найкрасивіших
комплексів на узбережжі. Будувати його початку компанія «Прогрес-Буд» під керівництвом Селезньова А. М., які опинилися злодієм
і шахраєм, які привласнили десятки мільйонів доларів США під «дахом» корупціонерів-чиновників і безпосереднього «куратора» всіх будівельних афер і в Одесі та в Києві М.Кучука, прозваним
в народі «Міша-мільйон». За іронією долі, Селезньов живе в одному зі мною будинку.