Кредити, криза, «борговий капкан»

Кредити, криза, «борговий капкан»

2011-12-21 19:14

Підсумок фінансової кризи — 168 жителів України покінчили життя самогубством.Причина — неможливість розрахуватися по банківських кредитах.Втім,у фінансовій «пастці» виявився кожен шостий українець — за статистикою,він є позичальником банківської системи і постраждав від дій колекторних структур. Кілька років тому мамі Миколи Жабки знадобилися гроші на лікування. Кредит взяли у сумі 86 тисяч гривень. Вже за 4 місяці ця сума зросла до 370 тисяч. Вчасно виплатити борг сім’я не змогла.  Микола Жабка, постраждалий: « Мама наклала на себе руки. Це не спинило їх. На сьогоднішній день сума складає понад 780 тисяч. Вже недалеко до мільйона».Низька фінансова грамотність — це одна з причин того, що українці легко потрапляють у фінансові пастки. Щоб видати кредит на будь-яку суму, банк дізнається про клієнта все. Позичальник, навпаки, про фінансову структуру, частенько,не знає нічого.

Крім того, не виключені випадки, коли клієнт банку не читає договір кредитування і «вирок» собі підписує наосліп.Федір Олексюк, керівник Асоціації антиколекторів і правозахисників України: «Чому, коли ми беремо кредит, нам говорять — дай довідку, дай заставу, дай поручителів, аж до того, що аналіз крові беруть.А коли ми вкладаємо депозит, вкладники навіть не знають про фінансову складову банку, вони не знають, хто за цим банком стоїть». Проте, незабаром проблема, можливо, буде вирішена.Юрист Роман Томчук говорить — у Верховній Раді представлено декілька законопроектів, які повинні упорядкувати взаємини банків з їх клієнтами, у тому числі і законопроект про заборону колекторської діяльності до ухвалення спеціального закону.

Роман Томчук, юрист в юридично — охоронній антиколекторській компанії: «Введення мораторію на виселення з житла, надання людям часу для сплати кредиту, які взяли іпотеку і втратили своє постійне місце роботи. На даний момент в Україні 176 банків. Соціологічне опитування показало,що 86 % респондентів цим фінансовим структурам вже не довіряють.