Маніфест громадського руху «За єдину країну, народовладдя та громадянський контроль»

 «Маніфесту громадського руху»

«За єдину країну, народовладдя та громадянський контроль»

                                                                                 «Наблизьтеся до Бога і він

                                                                                       наблизиться до вас» (Як. 4, 8).

«Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування».

(Ст. 5 Конституції  України)

 

 

 

Будучи  невід,ємною  частиною великого народу України, усвідомлюючи свою персональну відповідальність за те, що відбувалось, відбувається і буде відбуватись в країні, беручи за авторитет Слово Бога  викладене в книгах Євангелії та книгах Старого  Завіту, керуючись міжнародним правом, Конституцією України та її Законами,   заявляємо про створення громадського руху  «За єдину країну, народовладдя та громадянський контроль» (надалі скорочено – Громадський рух).

       Сьогодні Україна переживає один із складних і драматичних сторінок своєї новітньої історії.

Знову стали актуальними і пророчими слова Гімну: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду»…

       На наших очах і на наших вулицях сьогодні ллється кров з двох сторін протистояння. Гнів, ненависть, жорстокість, братовбивство і помста заполонили  гарячі голови  сторін протистояння.

        Принесені людські жертви і невдоволення всім і все засліплює реальність і головний принцип заради  чого виникло протистояння, заради чого ллється кров, заради чого протягом всієї складної історії України полягло стільки мільйонів наших предків.

        Вони полягли за свободу, незалежність  та цілісність країни.

        Громадський рух  започатковується з метою консолідації усіх здорових суспільних та громадянських сил в усіх регіонах України для захисту цілісності, територіальної недоторканості країни, створення в Україні системи справжнього народовладдя та громадянського контролю за владою, що вибирається на демократичних  альтернативних і вільних виборах.

Громадський рух є аполітичний і нейтральним до всіх політичних партій і політичних вподобань. Більше того вважає, що жодна із політичних партій, особливо ті, що представлені у виконавчій і законодавчій владі, не можуть називати себе справжніми представниками народу, оскільки по своїй суті не виражали і не виражають його інтереси. У більшості партій немає власної  ідеології та стратегії розвитку всієї країни. «Це сліпі проводарі сліпих! Коли ж сліпий веде сліпого, обидва впадуть у яму.» (Мт 15, 12-14)». Адже, крім власного комфорту, матеріальної наживи,  власної гордості  і утримання за будь-яку ціну влади, нічого більше вони не бачать, як і  не бачать катастрофи і провалля в цьому ті, хто їх підтримує.

«Не обманюйте себе, адже  ви самі кривду чините та обдираєте, та ще братів…»(Перше послання Павла до Коринтян, 6, 8)???

Громадський рух є об’єднання, що визнає авторитет Всевишнього  Бога, а Десять Заповідей як фундамент нової Конституції і всіх законів України.

Громадський рух визнає одну спільноту – народ України незалежно від національної, етнічної, расової, політичної чи релігійної приналежності.

Громадянський рух виступає за розбудову Незалежної України як позаблокової та  нейтральної країни, що не входить в ніякі наддержавні об’єднання чи союзи, але разом з тим, будує свої зовнішні відносини на принципах партнерства, добросусідства, взаємовигідних відносин  з усіма країнами, блоками та союзами.

     

       Громадський  рух констатує:

Україна є Незалежною державою,  яка  ще не наповнила справжнім змістом задекларовану та проголошену незалежність.

—          В Україні немає  повного суверенітету, який складається з п’яти суверенітетів:

  1. Визнання міжнародною спільнотою території крани, наявність прапору, герба і гімну.
  2. Дипломатичний суверенітет – проведення незалежної міжнародної політики;
  3. Військовий суверенітет
  4. Економічний суверенітет
  5. Культурний суверенітет.

Жодного із цих суверенітетів, за вийнятком першого, і те при певних умовах, ми тепер не маємо.

— Україна немає національної  ідеї та стратегії розвитку країни хоча б на десятиліття.

—  Україна є країної з ліберальним устроєм, направленим на побудову капіталістичного суспільства в майже неконтрольованій формі, що призвело до побудови «дикого капіталізму», побудованого на «прихватизації» та клановому устрої в Україні.

— В Україні сформовані і діють, в тому числі в усіх гілках влади,  олігархічні клани та  олігархічний  капітал.

— В  Україні порушені принципи соціальної справедливості в усіх напрямках розвитку суспільства, зокрема:  створенні та розподілу  благ, соціальній  політиці, освіті, культурі , науці, засобах масової інформації та задоволенні  притродніх потреб народу щоб гармонійно жити.

— Україна є однією з найбільш корумпованих країн світу з непрозорою (кримінальною) банківською системою, корумпрованою , контрольованою та залежною судовою владою.

— В Україні низький рівень моральності  та культури, що яскраво демонструється в ЗМІ, телебаченні, радіо-, Інтернеті , громадських місцях тощо.

— Україна за міжнародною класифікацією щодо успішності розвитку є  країною третього світу на рівні з багатьма відсталими країнами Африки , Азії та Латинської Америки.

— Система влади та побудова  відносин в суспільсті в усіх сферах життя є анитародною та потребує повних змін.

— Саме наявність в Україні глибокої політичної, економічної, соціальної, моральної, культурної, духовної та інформаційної кризи, призвело до протистояння в суспільстві, кровопролиття та людських жертв.

— Події протистояння стали стартером, який почав приводити в рух двигун всього народу України незалежно від території проживання, мови, політичної чи іншої приналежності, що є  позитивним процесом.

— Протистояння, що призвело до кровопролиття і може привести ще до подальших жерт  з двох сторін.

Ми вважаємо,  що  в Україні одне велике зло зміняється на аналогічне, це зміна облич, які вже були при владі на тих, хто був, але перед ними. Така гра з народом обов’язково призведе до ще гіршого загострення ситуації в державі.

Вітаючи кроки Верховної Ради щодо зупинення кровопролиття та відновлення дії гілок влади, разом з тим повністю не згідні з наступними кроками Верховної Ради України:

— Повернення до Конституції України 2004 року – це повторне її «згвалтування» і дає підстави її скасувати за рішенням Конституційного Суду України, а на даний час  привело до  нелегітимності самої Верховної Ради, зокрема, тої частини, яка обрана по одномандатних округах;

— Категорично проти поспішно призначених Президенських виборів – це посилить протистояння в країні. Вважаємо, що посаду Президента України слід скасувати, з урахуванням відповідних змін до Конституції.

— Категорично проти створення постійного коаліційного уряду.  Верховна Рада тепер мала б призначити тимчасовий уряд на 2 місяці і приступити до формування  «Уряду народної довіри» з надзвичайними повноваження через підписання конституційного договору  між Верхоною Радою і Кабміном і тільки цей УРЯД  зможе вивести  Україну з глибокої кризи і протистояння ТА ЗДІЙСНИТИ РЕАЛЬНІ РЕФОРМИ.

 

Ми пропунуємо та закликаємо:

 

—  Всіх. хто причетний до протистояння, зупинитися, тверезо оцінити ситуацію і  перспективу.

Покаятися за свої вчинки чи бездіяльність перед своєю совістю, Господом Богом і народом України та простити один одному христянським прощенням. Справедливість і милосердя повинні зійтися в засудженні злих  вчинків, однак в прощенні з серця ( усунення злопамятсво).

 

— ЗМІ,  політики  та громадські діячі повинні  утримуватись від провокаційних заяв та закликів до насилля, війни та кардинальних необміркованихі незаконних дій.

— жодна із сторін не має права заганяти цілі регіони і значну  частину людей в тупікове та безвихідне становище.

— Скасувати призначені вибори Президента України на 25 травня 2014 року. Ми знаходимось в надзвичайно напруженій і наелектризованій ситуації і вибори (їх популізм) призведе до ще більшого протистояння.

— Не ставити до порядку денного питання щодо членства в ЄС та Митному союзі чи інших наддержавних об,єднаннь до прийняття Нової Конституції та проведення з цьому питання Всеукраїнського референдуму.

— закликаємо Верховну Раду і всіх тих, хто наполягає на швидкому членстві в ЄС, спочатку привести до стандартів ЄС всі органи державної  влади, відмінивши більшість їх привілегій, вивести на належний рівень  боротьбу з корупцією,  ввести народовладдя і реальну можливість впливу на роботу влади громадянським суспільством (механізм впровадження цього, як пропозицію маємо) та  соціальний захист і соціальні гарантії привести до їхнього рівня. Впевнені, що це можна зробити і без вступу в наддержавні органи.

—  Не проводити вибори а ні Президента, а ні Верховної Ради доки не буде розроблена та прийнята нова Конституція та не змінено антинародну систему влади. Тільки закладений в Конституцію справжній принцип народовладдя призведе до влади нову генерацію політиків і патріотів України, а народ зможе їх контролювати.

— Основою Конститції має стати Десять Заповідей Божих.

— Повну люстрацію всіх гілок влади, як це було зроблено в Прибалтиці та інших країнах після розпаду СРСР.

— Ввести внутрішню люстрацію, а саме, керівні органи виконавчої влади на чолі з Кабміном не можуть бути виконавчою владою і водночас претендувати на виборні посади. Це надасть можливість уникнути викоростання адмін.ресурсу на виборах.

— Законодавчо закріпити механізм народовладдя і громадянського контролю для цього треба прийняти ряд законів і численні зміни до вже прийнятих (Механізм запровадження народовладдя є уже розроблений).

—  Законодавчо слід посилити вплив ЗМІ, при цьому надавши доступ до нього народу, та збільшивши відповідальність ЗМІ за їхню діяльність.

— Публікації чи виступи в ЗМІ, що повідомляють про злочинні дії, повинні бути прямою підставою і обов,язком для  порушення кримінальної справи.

Слід побудувати новий інститут роботи із зверненнями та скаргами громадян. Проста людина має мати можливість знайти справедливість чи бути почута поісіх питаннях що стосується її чи всього народу.

— Реформувати і взяти під народний контроль банківську систему і НБУ, їх діяльність має бути прозорою, зрозумівлою , законною і справедливою.

— Заборона усіх недержавних структур (колектори, посередники і всіх мастей      вибивачі), що в позасудовий засіб стягують борги. Іхню діяльність за останні роки перевірити.

— Провести повне реформування  судової системи на засадах і принципах по окремому плану, що є розроблений.

— Припинення діяльності органів МВС як таких, що не відповідають суті народної міліціц. Це слід провести в три етапи. Замість цього органу повинна бути поліція з новими функціями, обличчями, повноваженнями і механізмами громадянського контролю над ними.

— Реформування виконавчої влади і скасування усіх приватних структур, що займаються реалізацією арештованого чи описаного ВДВС майна. Іх діяльність слід розслідувати і повернути назад незаконно відібране майно.

Для розробки стратегії розвитку і вирішення проблем, що виникли в державі слід провести всеукраїнський форум (конференцію, круглий стіл, тощо) для висвітлення бачення всіма регіонами варіантів консолідації та виходу з кризи.

Даний перелік дій є незакінчений, оскільки кожна із громадських об’єднань , що підтримає меморандум та сам рух, має право додати своє бачення.

Даний Маніфест – це перший крок для пошуку порозуміння, компромісу та консолівдації усіх здорових, аполітичних сил суспільства.

Маніфест  підтримали громадські обласні громадські  правозахисні організації «Ваша Надія» з 17 регіонів України 23 лютого 2014 року.

 

 

 

 

 

Головний координатор руху                               Ф.Ю.Олексюк