На Прикарпатті юристи стверджують, що багато псевдоволонтерів просто відмивають гроші за рахунок благодійників

На Прикарпатті юристи стверджують, що багато псевдоволонтерів просто відмивають гроші за рахунок благодійників

У вівторок, 14 липня, в Івано-Франківську представники Асоціації антиколекторів та правозахисників України “Ваша Надія” розповіли про основні проблеми волонтерської діяльності та шляхи їх вирішення. Як розповів юрист асоціації Роман Лях, на сьогоднішній день немає чіткого механізму регулювання волонтерської діяльності, тому багато псевдоволонтерів просто відмивають гроші за рахунок благодійників.

“Немає жодних дозволів та документів, які б підтверджували те, що ці люди справді займаються волонтерством. Немає чіткої інформації про такі організації та діяльність, якою вони займаються”, – каже Роман Лях.
Навіть після виявлення псевдоволонтерських організацій ті продовжують свою діяльність, повідомляють ”Вікна” з посиланням на Репортер.
Відтак, прийнятий Закон України «Про волонтерську діяльність» потребує роз’яснень, змін та доповнень для подальшого розвитку волонтерського руху, каже юрист.
Тому, щоб люди були більш проінформовані і не стикалися із шахраями, Асоціація “Ваша Надія” вирішила розпочати юридичну волонтерську діяльність. Для початку планують надавати правову допомогу учасникам АТО та переселенцям з південно-східних областей.