Судова практика

Банк Суть Суд Справа№ Підстави
Приватбанк Позов «ПриватБанк» до клієнта про звернення стягнення на предмет іпотеки Колегія суддів судової палати у цивільних справах 39796369 Касаційну скаргу задовольнити частково. Ухвала оскарженню не підлягає.
Український будівельно-інвестиційний банк Про про стягнення заборгованості. Київ, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України 23 квітня 2014 Касаційну скаргу Самусенка Костянтина Степановича, який діє від імені публічного акціонерного товариства «Український будівельно-інвестиційний банк», задовольнити частково.
  Про поділ спільного майна подружжя. Київ, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України 19 червня 2013 року Договір, укладений одним із подружжя, створює обов’язки для другого з подружжя в разі, якщо його укладено в інтересах сім’ї, а одержане за цим договором майно фактично використано на задоволення потреб сім’ї. Договір, укладений одним із подружжя, за яким майно використане не на задоволення потреб сім’ї, а на інші потреби, не створює обов‘язків для іншого з подружжя.
Укрсиббанк Образец иска к Дельта-банку о получении права временно не исполнять условия договора заключенного с Укрсиббанком.    
Укрсоцбанк Перегляд Верховним Судом України ухвали судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 листопада 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «ВДП», публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» про визнання поруки припиненою. Київ, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України 16 жовтня 2013 року Ухвалу судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 листопада 2012 року скасувати.
Укрпромбанк Определение ВССУ об отказе Укрпромбанку во взыскании с поручителей. Київ, Колегія суддів судової палати у цивільних справах 10 липня 2013 Касаційну скаргу задовольнити.
  Позов про визнання правочинів недійсними та витребування майна з чужого незаконного володіння. Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України. 12 лютого 2014 року Заяву задовольнити частково.
Перегляд Верховним Судом України ухвали судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 лютого 2012 року. Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України. 12 вересня 2012 Договір укладений одним із подружжя, створює обов‘язок для другого з подружжя лише в тому разі, якщо договір укладено в інтересах сім‘ї, а майно одержане за цим договором використовується для потреб сім‘ї. Якщо договір одним із подружжя укладено не в інтересах сім‘ї, він не створює обов‘язку для другого з подружжя і згоди останнього на його укладення законом не вимагається та відсутність такої згоди не може бути підставою для визнання такого договору недійсним.
Укрсиббанк Заява публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» про перегляд Верховним Судом України ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 5 вересня 2011 року у справі за позовом публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до товариства з обмеженою відповідальністю «TWM». 23 травня 2012 року Умови договору поруки про його дію до повного припинення всіх зобов’язань боржника, не свідчать про те, що договором встановлено строк припинення поруки.
Укрсоцбанк Справа про поділ майна подружжя та спільних боргових зобов’язань м. Київ, Колегія суддів судової палати у цивільних справах 26 грудня 2012 року Рішення апеляційного суду Київської області від 20 вересня 2012 року в частині поділу майна подружжя щодо кредитних зобов’язань скасувати.
Приватбанк Справа за позовом публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк»про стягнення заборгованості за кредитним договором м. Київ, Колегія суддів судової палати у цивільних справах 24 квітня 2013 року Касаційну скаргу против ПриватБанку задовольнити.
Форум Банк Позивач звернувся з позовом до публічного акціонерного товариства «Банк Форум» про визнання кредитного договору частково недійсним за касаційною скаргою. Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. 32254109 Касаційну скаргу, подану її представником, задовольнити.
Приватбанк Позивач звернувся з позовом до ПАТ КБ «ПриватБанк» про припинення дії договору іпотеки Свалявський районний суд Закарпатської області . головуючий суддя Личко Г.К. 2-160/2010 р. (2-1222/2009 р.) Після проведення повторних прилюдних торгів Банк мав право взяти на баланс майно, однак цим не скористався в зв’язку з чим у відповідності до ч.3 ст. 49 Закону України “Про іпотеку” — якщо іпотекодержатель не скористався правом, передбаченим частиною першою цієї статті, за результатами других прилюдних торгів, іпотека припиняється.
Universal bank Розірвано кредитний договір з ПАТ «Універсал Банк » в зв’язку із зміною істотних умов. Бериславський районний суд Херсонської області 2-1100/10 Кредит переведено з швейцарських франків на гривні через обман позичальника, заборгованість по кредиту присуджено в гривнях і в судовому порядку встановлено новий графік погашення виходячи із фінансових можливостей Позичальника.
OTP bank Припинення іпотеки. Апеляційний суд Херсонської області 2-3653/09 Визнано договір іпотеки з ПАТ «ОТП» недійсним на підставі того, що порушено права неповнолітньої дитини. Відповідно до ст. 17 Закону «Про охорону дитинства», ст.12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей» для здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, потрібна попередня згода органів опіки та піклування.
OTP bank Визнано договір іпотеки з Банком « Фінанси та кредит» недійсним на підставі того, що порушено права неповнолітньої дитини, при цьому дитина не була зареєстрована в будинку, але іншого місця проживання немає. Апеляційний суд Херсонської області 22-340/10 Суд взяв до уваги ч.4 ст.29 ЦК України,згідно з якою, місцем проживання дитини до 10 років є місце проживання її батьків, тобто, неповнолітня дитина мала право на проживання у зазначеному будинку, то передача його в іпотеку без дозволу органу опіки та піклування є підставою для визнання договору іпотеки недійсним.
Припинення дії договору іпотеки Банк ПАТ РАйффайзен Банк Аваль
.
Господарський суд Черкаської області 925/639/13 Господарський суд задовільнив позов майнового поручителя ПП «Сандра-Ч»
З таких підстав: Після проведення повторних прилюдних торгів Банк мав право взяти на баланс майно, однак цим не скористався в зв’язку з чим у відповідності до ч.3 ст. 49 Закону України “Про іпотеку” — якщо іпотекодержатель не скористався правом, передбаченим частиною першою цієї статті, за результатами других прилюдних торгів, іпотека припиняється.