Школи фінансової грамотності для Українських вкладників

Школи фінансової грамотності для Українських вкладників

Українські вкладники, що втратили свої вклади, в кредитних спілках, і позичальники, що зазнають труднощі з виплатою кредитів, створять в регіонах країни громадські приймальні і школи фінансової грамотності, заявив глава Асоціації антиколекторів і правозахисників України Федір Олексюк.

Під час фінансово-економічної кризи в Україні багато кредитних спілок припинили роботу, в результаті вкладники не можуть отримати свої гроші.

В той же час багато позичальників банків у зв’язку з втратою роботи або скороченням рівня доходів стали зазнавати труднощі з виплатою кредитів банкам і піддаються тиску з боку колекторних компаній.

Обдурені вкладники і боржники банків вимагають від влади врегулювати ситуацію на фінансовому ринку «метою захисту прав простих громадян».

«Почнемо створювати в кожному районі громадські приймальні і школи фінансової і правової грамотності», — сказав Олексюк, виступаючи в середу на 3-му Всеукраїнському з’їзді споживачів фінансових послуг.

Він також запропонував домагатися створення державного реєстру проблемних вкладників і неплатоспроможних боржників і підкреслив, що необхідно притягнути до рішення їх проблем ресурси міжнародних донорів.

Олексюк підкреслив, що банківська система України потребує термінового реформування, а без цього вона «просто веде країну в прірву».

Делегати з’їзду констатували, що в Україні відсутня системна державна політика у сфері забезпечення захисту прав споживачів фінансових послуг, а практика застосування діючих правових норм «є неоднозначною і у більшості випадків працює не на користь споживача».

З’їзд ухвалив резолюцію, в якій, зокрема, міститься пункт про необхідність введенні — «указом президента або іншим законодавчим актом» — мораторію строком на два роки на виконання рішень судів про стягнення іпотечного і заставного майна фінансовими установами, а також про введення заборони на два роки на ведення колекторного бізнесу.