Українці набрали кредитів на 193 мільярда. Кожен киянин винен банку більше 17 тисяч

Українці набрали кредитів на 193 мільярда. Кожен киянин винен банку більше 17 тисяч

Фінансисти назвали найбільших і активних боржників країни. Дослідження, проведене Незалежною асоціацією банків (на базі статистики Нацбанку), показало, що на початок вересня найбільше роздрібних кредитів набрали жителі Києва та Київської області — 40,5% всіх позик, оформлених фізособами в країні. На другому місці опинилася Дніпропетровська область — 7,7%, а на третьому — Донецька (7,3%).

Трохи інакше виглядає рейтинг за розмірами позик. Як і в першому випадку , лідирує столичний регіон , де в середньому на одного жителя припадає кредит в 17,1 тис. грн , за ним слід Одеська область ( 5,7 тис. грн) , і закриває трійку Дніпропетровська область ( 4,5 тис . грн). А все кредитний портфель країни становить 192 970 000 000 грн.

« Левова частка кредитних портфелів банків припадає на густонаселені промислові регіони . У них зосереджена велика частина підприємств і фінансових організацій » , — пояснює начальник управління роздрібних продуктів ВТБ Банку Ірина Горецька .

Найменше кредити набирають жителі західних регіонів. Виняток становлять тільки Львівська та Івано — Франківська області. За словами начальника відділу розвитку споживчого «Банку Національний кредит» Наталії Тарасенко , це пояснюється тим , що час від часу родичі заробітчан потребують додаткових коштів .

Позичити ПО МЕЛОЧИ . Банкіри не приховують , що в першу чергу намагаються закредитований найбільш платоспроможні регіони . «Найбільше роздрібних позик видається в населених пунктах з високим рівнем офіційних доходів» , — сказав нам заступник керівника департаменту кредитування і депозитів роздрібного бізнесу ПУМБ Аркадій Шидер.

Найактивніше фінансисти просувають кеш- кредити і кредитні карти. На них припадає 69,4 % роздрібних позик , виданих цього року .

КРЕДИТИ ПОКИ НЕ подешевшають. Середня вартість (з урахуванням всіх комісій ) автокредитів сьогодні — 18-22 % річних , іпотеки — 19-26 % річних. І фінансисти не обіцяють здешевлення . «До кінця року дешевих кредитів для населення на ринку не буде» , — говорить директор департаменту роздрібного бізнесу Південкомбанку Світлана Мараховська .

Єдине , що фінансисти обіцяють споживачам , — це лояльний підхід при видачі позик і невелика кількість відмов при розгляді заявок громадян на позики : очікується , що при оформленні карткових кредитів і кеш — позик і раніше задовольнятися буде не менше 70-80 % заяв. Трохи нижче цей показник буде в автокредитуванні — 50-60% , і зовсім невеликим — при фінансуванні покупок нерухомості — 40-50 %.

Іпотека в Україні як мінімум у п’ять разів вище , ніж у США . За даними консалтингової компанії SV Development , середня ставка за житловими кредитами з терміном погашення 30 років в Штатах складає 4,58 % тоді як в Україні реальна ставка по іпотечних позиках становить близько 23 %. Різниця в значній мірі пояснюється загальними ризиками , які притаманні українській економіці.