В Україні створена волонтерська організація «Ваша Надія» для надання правової допомоги учасникам АТО і переселенцям

В Україні створена волонтерська організація «Ваша Надія» для надання правової допомоги учасникам АТО і переселенцям

Новостворена благодійна волонтерська організація «Ваша Надія» має намір надавати правову допомогу учасникам антитерористичної операції на Донбасі і переселенцям з тимчасово окупованих регіонів, повідомив юрист організації Дмитро Миронюк.

На прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» в понеділок він зазначив, що «Ваша Надія» діятиме в усіх областях України.

Зокрема, правозахисники організації готові надати юридичну допомогу військовослужбовцям, які брали участь у АТО, в оформленні документів для отримання статусу учасника бойових дій, а також переселенцям із Криму і Донбасу — в оформленні посібників.

Глава координаційної ради антиколекторів та правозахисників України «Ваша Надія» Федір Олексюк підкреслив, що люстрація в Україні поки не принесла ніяких результатів.

За його словами, люстрація, як вказує Венеціанська комісія, повинна бути спрямована не проти посад, а щодо осіб, які вчинили або вчиняють дії, що містять значну небезпеку для прав людини і демократії.

«Якщо ми хочемо досягти успіху в люстраційних процесах і справжніх реформах, які змінять держава і життя громадян на краще то необхідно встановити тотальний контроль громадянського суспільства за всіма гілками влади. Тільки громадянський контроль і народовладдя — не як декларація, а як реальний механізм державного управління — може змінити це «, — підкреслив він.