Журналісти викрили схему, за якою люди через банків втрачають нерухомість

Журналісти викрили схему, за якою люди через банків втрачають нерухомість

25 квітня в ефірі програми «Останнє попередження» на Першому Національному журналісти викрили схему роботи Укрсоцбанку, за якою в Одесі сотні сімей можуть залишитися на вулиці.

У вересні 2008 року Укрсоцбанк призупинив фінансування будівництва житла, якого вже п’ятий рік чекають сотні одеських сімей. Через суперечку із забудовником банк наклав арешт на квартири і претендує на 5 недобудов, які вже оплачені інвесторами.

Раніше забудовник — корпорація Альянс — підписав з Укрсоцбанком угоду кредитування на 55 мільйонів гривень. Але видавати гроші за кредитом банк ні з того ні з сього відмовився — на його рахунках нібито не було достатньо гривні. Тому забудовнику запропонували додатково підписати ще один договір, чисто технічний, але вже на валютний кредит.

«Технічна схема полягала в наступному. Отримуємо валютний кредит, який відразу ж змінюється на міжбанку всередині банку на гривню, і ця гривня вже надходить на розрахунковий рахунок абсолютно за іншим договором », — каже Оксана Ходорчук, директор Альянсу.

Через півроку проблеми виникли знову. Після третього траншу Укрсоцбанк в односторонньому порядку припиняє фінансування, будівельні роботи заморожуються. «Сьогодні банк виставляє забудовнику рахунок у 200 млн грн за обидва кредити і загрожує відібрати 12000 квадратних метрів недобудованого житла. За ініціативою банку на компанію «Альянс» заведений низку кримінальних справ », — розповіли журналісти.

Така схема «роботи» повторювалася і з іншими компаніями. «Тільки за останні кілька років жертвами банківського шахрайства стали Пузата Хата, Євротек, Інтелтрейд. Через відмову банку виконувати зобов’язання за договорами, а також через неможливість знайти спільну мову з кредитором вони отримали численні проблеми, втратили майно і опинилися на межі банкрутства », — повідомила програма.

«На жаль, ті юридичні компанії, які працюють з Укрсоцбанком, і поведінка менеджменту Укрсоцбанку свідчать про те, що банк просто відбирає бізнес», — говорить адвокат Ростислав Кравець.

На прохання прокоментувати конфлікти глава Укрсоцбанку Борис Тимонькін сказав про одного зі своїх клієнтів: «Його треба закрити, місяці три посидить у в’язниці, за цей час ми все підпишемо, і далі робота налагодиться».

«Допомагає Укрсоцбанку вибивати борги і забирати заставне майно юридична компанія« Боярчуков, Алексєєв і партнери ». Успішність їх справ красномовно ілюструє суперкар одного з керівників компанії Сергія Алексєєва. Це Ferrari 458 Italia вартістю 320 000 євро, а це лакшері яхта за 1 000 000 євро, якій він любить хизуватися разом зі своїм товаришем, керівником Департаменту проблемних кредитів Укрсоцбанку Максимом Кисельовим », — стверджують тележурналісти. І задаються питанням, у чому секрет їхнього блискавичної перемоги в судах?

За словами журналістів, всі суди Укрсоцбанку проходили за наступною схемою. «Кредитор наймає юридичну компанію« Боярчуков Алексєєв і партнери », ті подають позов до Господарського суду Києва щодо стягнення майна на користь банку. За розгляд справ завжди береться тільки одна суддя — Марина Дідіченко, яка за дивним збігом є двоюрідною сестрою юриста Сергія Боярчукова. Суд приймає рішення всього за одне засідання і передає все майно клієнта банку. Як показує досвід, за такою схемою банк може отримати права власності на всечто завгодно », — розповіла програма.

Погоня за прибутком досить часто затьмарює розум. За цифрами і розрахунками банкіри перестають бачити головне — людей і їхні проблеми. І подібних махінацій з кожним днем ​​стає все більше.